Naše produkcie

Divadlo Petra Mankoveckého sme založili v roku 2015.

Tu nájdete prehľad všetkých našich produkcií.

Aktuálne produkcie:

SOCIALIZMUS S TEPLOU TVÁROU

Socialistický človek nie je homosexuál.

Je tabu!  

ÚTEK OD DIVOČINY

Stále ťažšie a ťažšie, s väčšími rozpakmi, oslavujeme akýkoľvek technologický pokrok ľudstva. Všetko sa meria predovšetkým škodami, ktoré človek svojou aktivitou napácha.

(BEZ)MOCNÍ

Dramatické konštelácie štyroch postáv o láske, bolesti, závislosti a nádeji. ,,Sme len kamene
vrhnuté do existencie? Čím si musíme prejsť, aby sme vedeli povedať ÁNO svojmu životu?
 

PROCES

"Chaos sa stáva poriadkom sveta." Ako ťažké je pre nás akceptovať fakt, že chaos je poriadkom sveta? Naozaj sme odsúdení na zjednodušujúce riešenia?

1993

Čo si myslia mladí ľudia o rozpade Československa? Na to sa budú snažiť odpovedať dvaja český a dvaja slovenský herci v koprodukčnej inscenácii olomouckého Divadla na cucky a Divadla DPM. Dvojjazyčné derby vo vzájomnom doberaní.

STRACHOPUDI

Kde bolo tam bolo... Sitespecific divadla DPM a režiséra Mariána Amslera, o strachoch
okolo nás a v nás. Strach ako naučená a vypestovaná emócia. Strach ako signál k úteku, signál k obrane. Strach ako spúšťač agresie. Kto sa bojí, nesmie do lesa...

Archív:

ZATMENIE

 

Zatmenie je jav, kedy sa jeden objekt dostane do tieňa druhého. Nechtiac. Aká je hranica medzi potenciálnym vrahom a potenciálnou obeťou?  

OEDIPUS REX: MOMMIE DEAREST

,,Zatvor oči a pozeraj.“ Čo sa stane keď doznie hudba? Čo sa stane, keď zistíme, že to pred čím utekáme sme my sami? Pred čím si zatvárame oči?

PORUCHA: VIANOCE V STALKVILLE

 

Zlá vianočná rozprávka inšpirovaná textom Falka Richtera. Interaktívna hra, kde môžete hercom doslova dýchať na krk. Tri hodiny, tri poschodia a spoločnosť, čo nefunguje. Pravidlá neplatia. 

MOC NA JEDNU NOC

Fúzia divadelnej performance a inštalácie, ktoré spolu vytvárajú náhľad do zákulisia jednej generácie hercov. Diskusia medzi aktérmi je vedená v necenzurovanej podobe, ktorá umožňuje divákom nahliadnuť na povrch.

BOH JE DJ

Tak, trikrát do mesiaca sem zavoláme skupinu ľudí, môžu si
to tu poprezerať, byť s nami, zdieľať intimitu tak, ako to žiadna umelecká licencia nedovoľuje.
The making of our life.

SEPTEMBER 2015

Tragikomické pásmo o stave vecí, mechanizmov, vzťahov a javov spoločenských aj súkromných. Strhujúce scénky zo života slovenského aj svetového občana. Akákoľvek podobnosť so skutočnosťou  je čisto zámerná. Od septembra 2015 sa veľa zmenilo... alebo nie?

© 2023 by Divadlo Petra Mankoveckého. Proudly created with Wix.com