top of page

Naše produkcie

Divadlo Petra Mankoveckého sme založili v roku 2015.

Tu nájdete prehľad všetkých našich produkcií.

Aktuálne produkcie:

DSC00306 copy.jpg

AMATÉRI

Po divnej dobe klimatickej krízy, sociálnych nerovností a každodenného vyhorenia prichádza doba neustáleho blaha. Žiadne krízy, povinnosti, žiadna nerovnoprávnosť, peniaze máte na počkanie. Vašou úlohou je len zvládnuť túto nekonečnú dovolenku. O všetko ostatné sa postará umelá inteligencia. Vitajte v novacéne.

_DSC4476 copy.jpg

DEŇ OPRIČNÍKA

Rusko v roku 2027.
Znovunastolená vláda cára a jeho osobnej polície zvanej Opričnina.
Krajina izolovaná od zvyšku sveta na ceste späť k minulosti a barbarstvu.
Jazyk a myslenie 16. storočia v kombinácii s modernými technológiami a ruským nacionalizmom.

Never Forever 1.jpeg

NIKDY NAVŽDY

Starnúca herečka. Terapeutka. Mladá influencerka. Pegagóg. Osamelý muž. Nikto z nich nenachádza pokoj. Hľadajú skutočné spojenia, ale v skutočnosti nachádzajú len zrkadlenie samých seba v tých druhých a rozpúšťajú sa v digitálnych identitách a v nekonečnom množstve virtuálnych možností, pracujú až do vyčerpania, predovšetkým na sebe samých. 

DSC_0360 (1).jpg

TOUCH BOTTOM

Jeden špinavý squat a hŕstka umelcov, ktorých spoločnosť už nepotrebuje. Žijú v opakujúcom sa stereotype pitia, spomínania na časy minulé a v občasných zábleskoch viery v lepšiu budúcnosť. Neznámy pútnik Alex však zamieša životy obyvateľov ubytovne a po svojom odchode v mnohých zanechá otázku, či tu vlastne naozaj bol… alebo bola.

prev.jpeg

PREVÁDZAČI

Sú generáciou, ktorá odchádza inak a smúti inak. Majú vlastné pravidlá a posmrtné rituály. Vedia sa dokonale pripraviť a dokonale žialiť. Zvládajú spievať, plávať, tancovať, konverzovať a nezapadať do davu.

Shift.jpeg

SHIfT

To, čo pre nás začiatkom roka 2020 bolo nepredstaviteľné, je dnes (stále) našou realitou. Po vyhlásení stavu núdze a povinnej karanténe sa ľudia v našej krajine na týždne zatvorili doma – pred svetom a častokrát aj sami pred sebou.

socializmus.jpg

SOCIALIZMUS S TEPLOU TVÁROU

Socialistický človek nie je homosexuál.

Je tabu!

utek.jpg

ÚTEK OD DIVOČINY

Stále ťažšie a ťažšie, s väčšími rozpakmi, oslavujeme akýkoľvek technologický pokrok ľudstva. Všetko sa meria predovšetkým škodami, ktoré človek svojou aktivitou napácha.

BT9A4575 (1).jpg

(BEZ)MOCNÍ

Dramatické konštelácie štyroch postáv o láske, bolesti, závislosti a nádeji. ,,Sme len kamene
vrhnuté do existencie? Čím si musíme prejsť, aby sme vedeli povedať ÁNO svojmu životu?

LBA03507.jpg

PROCES

"Chaos sa stáva poriadkom sveta." Ako ťažké je pre nás akceptovať fakt, že chaos je poriadkom sveta? Naozaj sme odsúdení na zjednodušujúce riešenia?

1993.jpg

1993

Čo si myslia mladí ľudia o rozpade Československa? Na to sa budú snažiť odpovedať dvaja český a dvaja slovenský herci v koprodukčnej inscenácii olomouckého Divadla na cucky a Divadla DPM. Dvojjazyčné derby vo vzájomnom doberaní.

stracho.jpg

STRACHOPUDI

Kde bolo tam bolo... Sitespecific divadla DPM a režiséra Mariána Amslera, o strachoch
okolo nás a v nás. Strach ako naučená a vypestovaná emócia. Strach ako signál k úteku, signál k obrane. Strach ako spúšťač agresie. Kto sa bojí, nesmie do lesa...

Archív:

BT9A4575 (1).jpg

(BEZ)MOCNÍ

Dramatické konštelácie štyroch postáv o láske, bolesti, závislosti a nádeji. ,,Sme len kamene
vrhnuté do existencie? Čím si musíme prejsť, aby sme vedeli povedať ÁNO svojmu životu?

LBA03566.jpg

PROCES

"Chaos sa stáva poriadkom sveta."
Ako ťažké je pre nás akceptovať fakt,
že chaos je poriadkom sveta? Naozaj sme odsúdení na zjednodušujúce riešenia?

1993.jpg

1993

Čo si myslia mladí ľudia o rozpade Československa? Na to sa budú snažiť odpovedať dvaja český a dvaja slovenský herci v koprodukčnej inscenácii olomouckého Divadla na cucky a Divadla DPM. Dvojjazyčné derby vo vzájomnom doberaní.

stracho.jpg

STRACHOPUDI

Kde bolo tam bolo... Sitespecific divadla DPM a režiséra Mariána Amslera, o strachoch okolo nás a v nás. Strach ako naučená a vypestovaná emócia. Strach ako signál k úteku, signál k obrane. Strach ako spúšťač agresie. Kto sa bojí, nesmie do lesa...

zatmenie.jpg

ZATMENIE

 

Zatmenie je jav, kedy sa jeden objekt dostane do tieňa druhého. Nechtiac. Aká je hranica medzi potenciálnym vrahom a potenciálnou obeťou?

oedipus.jpg

OEDIPUS REX: MOMMIE DEAREST

,,Zatvor oči a pozeraj.“ Čo sa stane keď doznie hudba? Čo sa stane, keď zistíme, že to pred čím utekáme sme my sami? Pred čím si zatvárame oči?

porucha.jpg

PORUCHA: VIANOCE V STALKVILLE

 

Zlá vianočná rozprávka inšpirovaná textom Falka Richtera. Interaktívna hra, kde môžete hercom doslova dýchať na krk. Tri hodiny, tri poschodia a spoločnosť, čo nefunguje. Pravidlá neplatia. 

Moc na jdnu noc.jpg

MOC NA JEDNU NOC

Fúzia divadelnej performance a inštalácie, ktoré spolu vytvárajú náhľad do zákulisia jednej generácie hercov. Diskusia medzi aktérmi je vedená v necenzurovanej podobe, ktorá umožňuje divákom nahliadnuť na povrch.

Kópia súboru 20161122_DPM-BohjeDJ_201.

BOH JE DJ

Tak, trikrát do mesiaca sem zavoláme skupinu ľudí, môžu si
to tu poprezerať, byť s nami, zdieľať intimitu tak, ako to žiadna umelecká licencia nedovoľuje.
The making of our life.

septemb.jpg

SEPTEMBER 2015

Tragikomické pásmo o stave vecí, mechanizmov, vzťahov a javov spoločenských aj súkromných. Strhujúce scénky zo života slovenského aj svetového občana. Akákoľvek podobnosť so skutočnosťou  je čisto zámerná. Od septembra 2015 sa veľa zmenilo... alebo nie?

bottom of page